Kołki Fischer DUOTEC i DUOPOWER – zaawansowane mocowania

Kołki Fischer DUOTEC i DUOPOWER – zaawansowane mocowania

W sklepach budowlanych można znaleźć różne systemy mocowania. Te, które proponuje marka Fischer, należą do najbardziej zaawansowanych, szczególnie jeśli uwzględni się kołki z linii DUO. Jakie produkty znajdziesz wśród nich? Do czego one służą? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Przeczytaj go już teraz!

Fischer DUOTEC

To zdecydowanie jedna z najciekawszych propozycji tego producenta. Produkt ten został stworzony z myślą o montażu w płytach, w tym m.in. kartonowo-gipsowych. Zastosowanie elementu uchylnego w jego konstrukcji pozwala stworzyć solidne mocowanie nawet cięższych obiektów, np. telewizorów na ścianach wykonanych z regipsów. Z powodzeniem jednak wykorzysta się go także jako klasyczny kołek rozporowy (tylko w powierzchniach pełnych).

Przewagę tego modelu nad klasycznym mocowaniem Molly stanowi fakt, że kołki Fischer dostosowuje się do grubości płyty, gdy przy tych pierwszych trzeba ją znać. Wynika to z faktu, że producent zastosował specjalny ząbkowany pasek, który – po wprowadzeniu ramienia uchylnego i umieszczenia w ścianie płaszcza na wkręt, można skrócić tuż przy otworze.

Fischer DUOPOWER

To typ kołka uniwersalnego, jednak o niezwykłych właściwościach, wynikających z technologii 2K. Oznacza to, że producent wykorzystał w nim dwa komponenty nylonowe – szary i czerwony. Na czym polega jego wyjątkowość? Przede wszystkim na bardzo dużej nośności, wynikającej z dużej gęstości oraz specyficznej budowy. W zależności od powierzchni (a stosuje się go z różnymi materiałami) i jej grubości, dybel może się skręcić, rozepchać lub rozłożyć, wypełniając luki w płycie albo rozkładając się za nią.

Bardzo istotna jest długość wkrętu. Producent podkreśla, że musi on przejść przez cały płaszcz i wyjść na zewnątrz. Dopiero wtedy system ten gwarantuje pełną nośność.

Kołki Fischer sprawdzą się w każdych okolicznościach

Zarówno Fischer DUOPOWER, jak i DUOTEC to kołki, które znakomicie się sprawdzą w montażu m.in. w powierzchniach drewnianych, kamiennych i kartonowo-gipsowych. Kluczowe jednak jest odpowiednie ich zastosowanie. Dlatego przy zakupie dowiedz się więcej o nich od samego sprzedawcy lub – ewentualnie – sprawdź blog producenta.