Czeka Cię montaż na kołkach? Postaw na kołki Fischer!

Budowa, remont, składanie mebli czy wymiana obecnego wyposażenia… To tylko część prac, podczas których nierzadko właściciele mieszkań decydują się na zamontowanie pewnych przedmiotów na ścianach. Do tego zaś potrzeba odpowiednich mocowań. Kołki Fischer należą do najlepszych produktów z tej kategorii. Dowiedz się poniżej ,dlaczego.

Najważniejsze rzeczy, o jakich powinieneś pamiętać

Nawet najlepsze łączniki okażą się niewystarczające, jeśli się je dobierze w nieodpowiedni sposób. Dlatego nim dowiesz się więcej o wyrobach tego producenta, warto wpierw wspomnieć co nieco o sposobie doboru takich akcesoriów. Do najważniejszych kwestii, jakie powinieneś wziąć pod uwagę przy montażu półek, szafek, luster i innych elementów wyposażenia, należą m.in.:

  • waga przedmiotu zawieszanego na mocowaniach,
  • materiał, z którego wykonano powierzchnię,
  • sposób łączenia szafki, półki, etc. z kołkiem.

Kołki do lekkich i ciężkich obciążeń             

Niewielkie lustra, pojedyncze półki, obrazy… Są to przedmioty zwykle o relatywnie małej wadze. Nie wymagają więc szczególnie nośnych elementów montażowych. W takim przypadku możesz sięgnąć po uniwersalne kołki Fischer. Sam producent dostarcza szereg takich rozwiązań – począwszy od najprostszych modeli, utrzymujących się w otworze wskutek działania sił rozporowych, aż po zaawansowane produkty, np. z linii DUOPOWER. Świetnie się one sprawdzają w różnych podłożach, a i poradzą sobie z dźwiganiem nawet cięższych przedmiotów.

Co w sytuacji, gdy chcesz powiesić coś o znacznie większej wadze? Telewizor? Albo ciężką, długą półkę na książki? Dodatkowo – podłoże stanowi płyta kartonowo-gipsowa? Na pierwszy rzut oka to wyzwanie… chyba że sięgniesz po odpowiedni model z linii DUOTEC, o uchylnym ramiączku, dociskającym łącznik i zwiększającym powierzchnię oddziaływania. To daje gwarancję trwałego zamocowania.

Dlaczego warto wybrać produkty Fischer?

Innowacyjne rozwiązania, gwarancja najwyższej jakości, duża baza informacji… Marka Fischer od początku wgryzła się w branżę budowlaną z nowoczesnymi rozwiązaniami i do dzisiaj jest w niej liderem. Jej systemy mocowań należą do najchętniej wybieranych ze względu na łatwość montażu i skuteczność. Najlepiej przekonaj się o tym sam!