Czy można zaciągnąć kredyt na spłatę chwilówek?

Przyznawane nawet w kilkanaście minut i łatwo dostępne pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe mogą być dobrym rozwiązaniem w awaryjnych sytuacjach. Jednak w wielu przypadkach wiążą się z nimi liczne zagrożenia — już duża grupa osób przekonała się, jak kosztowne w istocie są to produkty i jakich problemów można sobie za ich sprawą napytać. Czekają one zwłaszcza te osoby, które zwlekają ze spłatą zobowiązań. Często jest to wynik złej sytuacji finansowej. Jeśli i Ty masz taki problem, sprawdź, czy rozwiązaniem będzie kredyt bankowy.

Kolejna pożyczka w trudnej sytuacji?

Bankowy kredyt jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż pożyczka udzielana przez prywatnego pożyczkodawcę, gdyż instytucje działają według licznych zasad i pod nadzorem Komisji Finansów. Oznacza to, że nie mogą na przykład stosować lichwiarskich odsetek czy wysokich kar za zwłokę w spłacie. Jeśli zatem ktoś zastanawia się, czy warto zaciągnąć kredyt na spłatę chwilówek, odpowiedź brzmi: owszem. W ten sposób można będzie pozbyć się zadłużenia, które bardzo szybko rośnie. W dodatku prywatni pożyczkodawcy zwykle nie są skorzy do negocjowania z klientami i szybko przekazują sprawy do sądu, w efekcie czego wystawiane są nakazy komornicze.

Jak zaciągnąć kredyt?

Może się to wydawać nieosiągalne, wiadomo bowiem, że banki przyznają środki tylko klientom mającym zdolność kredytową i dobrą historię, tego zaś o osobach zadłużonych w parabankach nie da się powiedzieć. Zawsze jednak można skorzystać z pomocy firmy zajmującej się pozyskiwaniem kredytów dla klientów będących w takiej niełatwej sytuacji. Warto przy tym postawić na wariant konsolidacyjny, który pozwoli złączyć wszystkie posiadane zobowiązania, zarówno chwilówki, jak i ewentualne kredyty bankowe, w jedno. Da to korzyść w postaci mniejszych rat miesięcznych i wydłużonego okresu spłaty.