Czym zajmuje się polska marka Millano Group?

Wielkopolska spółka z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem prowadzi 3 nowoczesne zakłady produkcyjne mieszczące się w niewielkiej wsi Przeźmierowo. Millano Group dysponuje także ogromnym zapleczem logistycznym, a w parku maszynowym każdego dnia produkowanych jest kilkaset ton gotowych wyrobów. Czy wiesz, jakie marki wchodzą w skład grupy? Sprawdź już teraz!

Jakie produkty są dostępne w ofercie polskiego producenta?

Firma stawia na ciągły rozwój, starając się równocześnie zachować tradycyjne receptury oraz zapewniając najwyższe standardy jakości. W asortymencie można znaleźć czekolady mleczne z nadzieniem (m.in. kokosowym, miętowym, karmelowym, truskawkowym) oraz gorzkie. Najbardziej znane produkty marki Baron to bombonierki oraz praliny, nadziewane wafelki i batony z wysoką zawartością białka, które zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia. W skład grupy wchodzą także wyroby marki Hibbi (m.in. batoniki mleczne i pralinki dla dzieci). Ponadto wielkopolska spółka sprzedaje półprodukty cukiernicze oraz specjalizuje się w produkcji towarów pod markami własnymi dla takich znanych sieci handlowych jak m.in. Biedronka, Lidl, Netto czy Aldi.

Kiedy firma stała się właścicielem marki Pomorzanka?

Obecnie wielkopolska spółka zarządza także produkcją wyrobów należących wcześniej do popularnej marki Pomorzanka. Przedsiębiorstwo stało się oficjalnym właścicielem słupskiego zakładu w 2019 roku (wcześniej firma posiadała jedynie część udziałów). Co ważne, marka Millano Group zachowała wszystkie dotychczasowe tradycje i nadal produkuje m.in. czekolady Makarena, galaretki w kwaśnej posypce, pianki w czekoladzie czy pomożelki w kształcie zwierzątek lub z witaminą C (to idealny wybór dla najmłodszych).

Czy Millano Group działa za granicą?

Dzięki wysokiej wydajności produkcyjnej marka doskonale radzi sobie również na rynkach zagranicznych. Obecnie firma współpracuje z zaufanymi dystrybutorami pochodzącymi z ponad 50 państw. Co więcej, na terenie Stanów Zjednoczonych mieści się zagraniczny oddział spółki. Ponadto firmowe produkty można nabyć w Meksyku, Japonii, Chinach oraz wielu europejskich krajach.