Dlaczego warto zaopatrzyć się w dobre spodnie bramkarskie?

Lubisz grać w piłkę nożną? A może Twoja pociecha wybiera się do szkółki piłkarskiej? Jeśli gra na pozycji bramkarza – powinieneś zapewnić jej odpowiednią odzież. Duże znaczenie mają stosowne spodnie bramkarskie. Dlaczego warto pomyśleć nad ich zakupem? Jeśli się nad tym zastanawiasz – dowiedz się więcej o nich z poniższego artykułu.

Większe bezpieczeństwo na murawie i na hali…

Każdy piłkarz narażony jest na kontuzje w czasie gry. Mogą one pojawić się wskutek niewłaściwego kroku, poślizgnięcia się, a w końcu – przez faul przeciwnika. Bramkarz dla przeciętnego obserwatora ponosi niewielkie ryzyko. Jednak to błędne myślenie. Wszak to jedna z kluczowych pozycji w całej drużynie! Poświęcenie, z jakim czasem rzuca się do piłki, wiąże się nierzadko z bolesnymi upadkami.

Zaprojektowane z myślą o tych graczach spodnie bramkarskie mają specjalne wypełnienia na biodrach, a jeśli są dłuższe – to także na kolanach. Specjalne pianki muszą amortyzować upadek, chroniąc tym samym użytkownika przed urazami, w tym poważnymi stłuczeniami, jakie mogłyby go wyeliminować z gry na dłuższy czas.

… to także skuteczniejsza nauka ochrony bramki

Zwiększenie bezpieczeństwa zwłaszcza w czasie treningu pozwala efektywniej trenować. Szczególnie najmłodsi, wiedząc, że są chronieni, mogą skutecznie uczyć się poprawnych technik wyskakiwania do lecącej w stronę bramki piłki. Dzięki temu w późniejszym czasie będą mogli zrezygnować z większego zabezpieczenia na rzecz komfortu, co z pewnością zaprocentuje w czasie różnych rozgrywek.

Odpowiedni przewiew – komfort w czasie gry

A skoro już o wygodzie – spodnie bramkarskie często są produkowane z materiałów, które mają za zadanie nie tylko chronić przed stłuczeniami czy otarciami, ale i zapewnić przewiew. To ważne w sytuacji, gdy wybiera się dłuższe spodnie – 3/4 lub do kostek. Specjalne tkaniny stosowane przez producentów odzieży sportowej są elastyczne i dobrze dopasowują się do ciała. Skutecznie też odprowadzają nadmiar ciepła i pot na zewnątrz. To sprawia, że nawet w cieplejsze dni zachowany zostaje komfort termiczny.

Jakie spodnie będą odpowiednie?

Wybierając dla siebie lub dla swojej pociechy takie ubrania, pamiętaj o odpowiednim dopasowaniu. Zwróć przede wszystkim uwagę na długość i szerokość, by spodnie bramkarskie po prostu dobrze pasowały, dawały swobodę ruchów, a jednocześnie – by nie odstawały od ciała. Stopień ochrony zaś należy dobrać stosownie do zaawansowania zawodnika.