Pomoc prawnika zwykle kojarzona jest jako występowanie na sali sądowej podczas rozpraw celem obrony interesów klienta —  takie sceny są wszystkim znane choćby z filmów. Tak naprawdę jednak w niektórych przypadkach sprawy sądowe to ostateczność i prawnik doradza różne rozwiązania, które mają na celu jej uniknięcie. Ma też wiele innych możliwości działania. Poznaj je!

Na czym polega praca adwokata?

Zakres pracy przedstawicieli różnych zawodów prawniczych znacznie się różni, choć nieraz poszczególne nazwy stosowane są wymiennie. Każdy adwokat jest prawnikiem, ale nie każdy prawnik jest adwokatem —  mianem tym bowiem określa się też np. radcę prawnego, a nawet sędziego. Najczęściej korzysta się z usług adwokatów, którzy mają do dyspozycji bardzo wiele narzędzi i środków. Stąd też ich praca przybiera różne formy. Mogą na przykład udzielać porad prawnych, w najróżniejszych zakresach prawa i sprawach, ustnie, na piśmie czy nawet zdalnie, sporządzać wszelkiego rodzaju pisma czy odpowiadać na nie w imieniu klientów. Warto przy tym zauważyć, że usługi takie kierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. W przypadku tych drugich adwokat może na przykład brać udział w tworzeniu aktów prawnych, takich jak umowy, kontrakty, a nawet regulaminy —  choćby sklepów internetowych.

Prócz takich czynności oraz oczywiście występowania na sali sądowej, adwokaci mogą też na przykład bronić interesów swych klientów przed innymi organami, np. administracji państwowej. Mogą też w ich imieniu uzyskiwać pozwolenia czy licencje. W przypadku spraw karnych bardzo ważny jest udział w przesłuchaniach —  prowadzonych przez prokuraturę czy policję, a także w postępowaniach CBA czy CBŚ. Kancelaria prawnicza w Poznaniu świadcząca taką pomoc między innymi dba o to, by prawa jej klienta były poszanowane i by nie złożył on zeznań, które mogą go obciążać —  prawo chroni przed takimi zjawiskami.

Kancelaria prawnicza w Poznaniu —  pomoc w różnych sytuacjach

To tylko przykłady sytuacji, w jakich adwokat może udzielić wsparcia swoim klientom. Jego możliwości jest bardzo wiele, dlatego istotne jest, by skorzystać z oferty prawnika zręcznego i doświadczonego, biegłego w korzystaniu ze wszystkich opcji, jakie daje prawo —  także w zakresie na przykład zażaleń czy dochodzenia roszczeń, nie tylko przed sądem.