Jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu? Praktyczne porady

Z pewnością już wiele osób przekonało się o tym, że walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest trudniejsza gdy chodzi o okolice talii niż to ma miejsce w przypadku pozostałych obszarów ciała. Powoduje to, że często z fałdkami na brzuchu zmagają się nawet obiektywnie szczupłe osoby, zwykle też brzuch tyje jako pierwszy. Jak pozbyć się niechcianej oponki? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

Nie tylko dieta i ćwiczenia

Za niekorzystne zmiany w sylwetce polegające na odkładaniu się nadmiaru tłuszczu odpowiadają przede wszystkim zła dieta i brak ruchu. Wydaje się zatem, że wystarczy więcej się ruszać i jadać zdrowiej, by szybko zniwelować brzydkie fałdki. Niestety jednak nie zawsze jest to takie proste, a ma to związek z faktem, iż na odkładanie się tkanki tłuszczowej w tym miejscu wpływa wiele kwestii. Poza tym nie wszystkie aktywności i ćwiczenia pozwalają na spalanie oponki.

Warto pamiętać, że potrzebne są przede wszystkim aktywności spalające tłuszcz, czyli na przykład aerobowe, a także ćwiczenia typowo na mięśnie brzucha, wszystkie ich partie, czyli nie tylko proste, ale też skośne, poprzeczne i dolne. W dodatku trzeba mieć świadomość tego, że trening może doprowadzić do wyrobienia mięśni, mogą one jednak nadal być przykryte tłuszczem, nie będą więc widoczne. Zatem jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu? Trzeba między innymi przyspieszyć metabolizm.

Przydadzą się suplementy

Chcąc mieć płaski brzuch, trzeba zadbać o dietę, trening oraz o unormowanie rytmu dobowego. Bardzo ważne jest zwłaszcza odpoczywanie i spanie przez wymaganą przez organizm liczbę godzin (7-8). Warto też unikać stresu oraz stosowania dużych ilości leków, za to wdrożyć suplementy, na przykład przyspieszające metabolizm i spalające tłuszcz. Będzie to cenne wsparcie dla diety i aktywności fizycznej, efekty zatem pojawią się szybko.