Ozdabianie ścian na różne sposoby jest obecnie bardzo modne, przy czym daje się zauważyć wyraźne trendy. Mało kto decyduje się na to, by mieć w swym domu wyłącznie ściany pokryte farbą, bo i rozwiązania dostępne na rynku są bardzo atrakcyjne, w dodatku większość z nich można szybko i prosto wdrożyć samodzielnie. Hitem są zwłaszcza różnego rodzaju tapety, w tym fototapety i trójwymiarowe grafiki, ale ciekawą propozycję stanowią też lamele dekoracyjne —  tym bardziej że są znacznie rzadziej spotykane. Czyni je to idealnym wyborem dla osób pragnących oryginalnego wystroju. Poznaj bliżej te produkty!

Czym są lamele dekoracyjne?

Ozdobne, przeznaczone do montażu na ścianach, a najczęściej —  na ich fragmentach, panele dekoracyjne mogą przybierać różny wygląd i być wykonane z rozmaitych materiałów. Najłatwiej jednak znaleźć wersje wyglądające jak drewno bądź wykonane z drewna. Panele takie zazwyczaj mają pionową orientację i sprzedawane są w formie płyt. Czasem już parę wystarczy, by zupełnie odmienić wnętrze. Rynek oferuje też jednak lamele dekoracyjne w innych wariantach, na przykład wyglądające jak metal —  takie produkty świetnie pasują do nowoczesnych aranżacji.

Jak je stosować?

Podobnie jak wspomniane wyżej tapety, produkty te najczęściej montuje się na fragmencie ściany. To dobry sposób na jej wyeksponowanie, na przykład gdy chodzi o główną w pomieszczeniu. Panele te doskonale prezentują się też w sypialniach jako przedłużenie zagłówka. Kto chce, może zamontować je nawet na całej ścianie, zyskując np. efekt vintage. Jeśli zaś chodzi o wersje w nowoczesnym stylu, mające nierzadko orientację poziomą, można je umieszczać na różnych wysokościach, np. pośrodku ściany, zakrywając tylko jej fragment. Taka nietypowa ozdoba doskonale zaprezentuje się choćby w korytarzu. Lamele doskonale sprawdzają się też do pokrywania całych ścianek działowych — zyskują one dzięki temu bardzo estetyczny wygląd.

Nietypowa dekoracja w Twoim domu

Panele takie nie są wybierane tak często jak inne popularne obecnie dekoracje ścian, jak naklejki, tapety czy okładziny z cegły albo kamienia —  i choćby dlatego warto je kupić. Rynek oferuje bardzo atrakcyjne propozycje. Możesz je wykorzystać tak, jak tylko podpowiada Ci wyobraźnia! To też świetny sposób na… ukrycie defektów ścian! Przekonaj się, jak piękny efekt możesz uzyskać!