Jaki osprzęt do wózków widłowych wybrać?

Podstawowa wersja widlaków jest stosowana głównie w celu podnoszenia i transportu ciężkich ładunków. Najczęściej tego typu urządzenia są pomocne podczas pracy na magazynie lub w centrum logistycznym. Okazuje się jednak, że producenci oferują dodatkowy osprzęt, dzięki któremu zakres wykorzystania wózka widłowego staje się znacznie szerszy. Sprawdź, jakie propozycje są dostępne na rynku.

Jaki osprzęt do widlaków oferują sprzedawcy?

Zespół wymiennych elementów gwarantuje maksymalne wykorzystanie widlaka. Na rynku można znaleźć następujący osprzęt do wózków widłowych :

  • łyżka (ładowarkowa, chwytająca, trapezowa, mieszająca),
  • czerpak do mieszania betonu, z ruchomym rotorem czy wymiennymi zębami, 
  • szufla hydrauliczna,
  • pług do odśnieżania,
  • chwytak, służący do przewozu ciężkich towarów o różnych kształtach,
  • wysięgnik (do transportu zawieszonych ładunków),
  • platforma robocza (stosowana głównie w budownictwie).

Czym kierować się podczas wyboru dodatkowego wyposażenia?

Dobór tego rodzaju akcesoriów zależy w dużej mierze od branży, w której działa przedsiębiorca. Dodatkowy osprzęt pozwala oczywiście na znaczne rozszerzenie świadczonych usług i rozwój firmy. Najważniejsze, aby postawić na wysokiej jakości urządzenia, które będą pasowały do posiadanego widlaka. Warto tutaj nadmienić, że modele paletowe przeznaczone do tzw. wysokiego składowania nie nadają się do zainstalowania żadnego dodatkowego sprzętu. 

Gdzie kupić osprzęt do wózków widłowych?

Bezsprzecznie największy wybór tego typu akcesoriów można znaleźć w internecie. Klienci mają możliwość skorzystania z doradztwa pracowników sklepów online, aby mieć pewność, że wybrany osprzęt będzie w pełni kompatybilny z użytkowanym modelem widłaka. Najlepiej podjąć współpracę ze sprawdzonym sprzedawcą, który na co dzień zajmuje się sprzedażą i serwisem wózków widłowych.