Panel ścienny 3D — kiedy się sprawdzi?

Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne dekorowanie ścian, rezygnując ze zwykłego pokrywania ich farbą. Na rynku istnieje wiele różnych ozdób, które wprowadzą przyjemny klimat do wnętrz. W ostatnich latach popularność zdobywają trójwymiarowe panele ścienne. Są one nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale też praktyczne. Zobacz, jakie mają zalety.

Nowoczesny design — przytulne wnętrze

Niewątpliwie największą zaletą tego typu elementów dekoracyjnych jest ich piękny wygląd. Klienci mają możliwość wyboru wielu wzorów geometrycznych. Firmy sprzedają  produkty, które przeznaczone są do aplikacji na całej powierzchni ściany, jak i wyłącznie w jej niektórych strefach. Bez trudu można dopasować idealny panel ścienny 3D  do stylu, w jakim zostało wykończone niemal każde mieszkanie. 

Kaseton, bo tak też inaczej nazywa się ten produkt, to świetna propozycja dla osób, które cenią niebanalny wystrój wnętrza, zachwycający nieszablonowym, nowoczesnym,  prestiżowym designem. To zdecydowanie bardziej wyszukana forma aranżacyjna od zwykłego malowania ścian. 

Wszechstronne zastosowanie

Kasetony mają szerokie możliwości zastosowania. Jest to ozdoba, która świetnie sprawdzi się zarówno w prywatnych pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurach. Można ją stosować w firmach, mieszkaniach, salonach urody itp. 

Łatwy montaż

Kolejnym atutem jest niewątpliwie łatwy montaż tego typu pokryć ściennych, co przekłada się na możliwość szybkiego wykończenia pomieszczenia. Są one lekkie, nie stanowią nadmiernego obciążenia konstrukcji, dlatego świetnie trzymają się podłoża. 

Wygodna pielęgnacja

Najczęściej panele ścienne 3D wykonywane są z poliuretanu. Jest to materiał odporny na wilgoć, toteż można go bez trudu czyścić przy pomocy wody, a także różnych płynów przeznaczonych do mycia rozmaitych powierzchni. Dzięki temu łatwe jest utrzymanie porządku w mieszkaniu. 

Izolacja akustyczna

Atutem jest również pewien stopień izolacji akustycznej. Ściana pokryta nowoczesnym kasetonem lepiej tłumi hałas. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób mieszkających w bloku, które cenią sobie prywatność. 

Postaw na nowoczesny design!

Każdy, kto lubi oryginalne techniki aranżacji wnętrz, powinien rozważyć propozycję, jaką stanowi panel ścienny 3D. Jest on niezwykle estetyczny, a różnorodność wzorów dostępnych na rynku sprawia, że każdy powinien bez trudu znaleźć odpowiedni wariant dla siebie.