Ubranie dla psa — czym się kierować podczas zakupu?

Widok pupila w kamizelce czy sweterku może wywoływać ironiczny uśmiech wśród przechodniów, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre zwierzęta potrzebują dogrzania, gdy za oknem panują niskie temperatury. Nie jest to więc wymysł właścicieli, a wręcz konieczność, aby ochronić psa przed wyziębieniem i zachorowaniem. Sprawdź, o czym pamiętać podczas zakupu elementów psiej odzieży.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru psiego ubranka?

Należy podkreślić, że odzież ochronna powinna być zakładana wyłącznie w okresie jesienno-zimowym, gdy zwierzę jest narażone na niskie temperatury, silny wiatr oraz deszcz i śnieg. Pupil, który nosi tiulowe sukienki czy skórzane kamizelki w okresie letnim z pewnością nie będzie zbyt szczęśliwy. Takie ubranka mogą być zakładane jedynie na chwilę, m.in. podczas sesji zdjęciowej lub przyjęcia. Wszelkie mocno zdobione elementy wykonane ze sztucznych materiałów będą powodować dyskomfort. Wybierane przez właściciela ubranie dla psa nie może ograniczać ruchów zwierzęcia. Najlepiej postawić na sprawdzonych producentów, którzy kierują się przede wszystkim dobrem zwierzęcia, a nie rynkowymi trendami. 

Które rasy psów powinny nosić ubranie? 

Część zwierząt absolutnie nie potrzebuje dodatkowej ochrony ze względu na posiadanie grubej sierści. Są jednak psy takich ras jak m.in. grzywacz chiński, york, maltańczyk czy jamnik, które wręcz muszą nosić ubranie, a nawet buciki w celu zabezpieczenia przed mrozem. Ponadto właściciele psów seniorów czy zwierząt schorowanych powinni również pomyśleć o zakupie kurteczki, kamizelki czy bluzy. Najważniejsze, aby dopasować właściwy rozmiar odzieży i wcześniej zmierzyć obwód klatki piersiowej i szyi oraz długość ciała zwierzęcia.

Kiedy zadbać o dodatkowe dogrzanie pupila?

Niektóre osoby uważają, że ich piesek absolutnie nie potrzebuje ochrony w okresie jesienno-zimowym. Jednak zdanie wielu właścicieli szybko się zmienia, gdy zauważają, że pupil trzęsie się podczas spacerów oraz niechętnie wychodzi z domu, gdy na dworze panuje niezbyt przyjemna aura. Założenie ubranka jest konieczne, gdy temperatura spada do 0°C.