Z jakich materiałów najczęściej produkowane są meble loftowe?

Urządzając mieszkanie z dużą, otwartą przestrzenią, warto zastanowić się nad aranżacją przypominającą pracownie artystów, mieszczące się w dawnych fabrykach czy halach magazynowych. Był to bardzo modny styl w latach 90. ubiegłego stulecia. Chociaż przez pewien czas budził mniejsze zainteresowanie, obecnie znowu wraca do łask. Pragniesz wiedzieć, jak urządzić wnętrze w takim stylu? Zapoznaj się dalszą treścią artykułu!

Na co zwrócić uwagę, urządzając wnętrza w stylu loftowym?

Styl przemysłowy, bo taka jego nazwa również funkcjonuje, cechuje się przede wszystkim surowością i prostotą. Doskonale sprawdza się w dużych otwartych przestrzeniach, w których królują naturalne materiały, proste formy i chłodna paleta barw. Klimat w takich pomieszczeniach jest surowy, a elementami dekoracyjnymi mogą być ściany z cegły, betonu, a nawet elementy instalacji. Do takich wnętrz pasują pozbawione elementów dekoracyjnych, proste w formie i funkcjonalne meble loftowe, które często są specjalnie postarzane, aby nadać im określony charakter.

Z jakich materiałów produkuje się takie meble?

Materiałami charakterystycznymi dla tego stylu są przede wszystkim:

  • metal,
  • drewno,
  • szkło
  • beton,

dlatego i meble loftowe są produkowane właśnie z nich. Producenci wykorzystują również skórę naturalną, wełnę, bawełnę i len na obicia wyrobów tapicerowanych. To dzięki tym materiałom artykuły te zyskują charakter i efektowny wygląd. Dobrzy producenci dbają, aby miały one prostą formę i były funkcjonalne. Ogromnymi zaletami tych mebli są też uniwersalność i wielofunkcyjność. Z łatwością można je wkomponować w różne aranżacje pod warunkiem, że pozostałe elementy wyposażenia mają taką samą formę. 

Jakie kolory wykończeń mebli pasują do stylu loftowego?

Bardzo wiele osób decyduje się na wykończenie elementów metalowych w matowej czerni lub z drobną strukturą. Producenci oferują również inne stonowane i naturalne kolory, takie jak biel, złoto czy szarość. Warto wspomnieć, że farby proszkowe użyte do tego celu spełniają wymagania norm ekologicznych, są trwałe i doskonale zabezpieczają metalowe elementy przed uszkodzeniami i korozją.

Gdzie można kupić takie efektowne meble?

Osoby oczekujące od tych artykułów prostoty, funkcjonalności i oryginalności znajdą takie meble w dobrych sklepach internetowych należących do producentów. Chcesz urządzić wnętrze w takim stylu? Znajdź dobry sklep i już dziś dokonaj zakupu!